Skip to content

Baba Reno12

Bizim kuşağın efsane arabasıdır nami değer Reno yani Renault 12 sonrasında Toros efsanesine evrilmiş olmasına rağmen bizim kuşağın her zaman gönlünde yeri başkadır.

Bu canlandırmada ben ve ailem varız.Babamın ve ailemin ilk arabası idi Reno12.Fransa üretimi 1977 model.İlk rengi yeşildi.Babam çok sevmemiş o rengi ve ilk fırsatta laciverte çevrildi bizim Reno.ilk kullanıcısı çok az kullanmış temizdi kazası yok,değişeni yok.Bizde yaklaşık 10 yıla yakın kullandık.

Reno bana kasetinde Zeki Müren’in şarkılarının çaldığı ve bizim dünyanın ne olduğunu çok farketmeden oyunlar oynadığımız, güzel, keyifli ve şimdi aramızda olmayan herkesin hayatta olduğu o neşeli günleri hatırlatır.

O yüzden hep yapmayı istediğim bir modeldi ama malasef özellikle plastik olarak bir kiti veya bir modellemesi yoktu.En sonunda bir gün diecast forumlarından birinde  1/43 ebatlarında olan bir kit bulabildim.Tesadüfe bakın ki o da yeşil rengindeydi ve bende baba gibi rengini değiştirdim ilk olarak.Sonrasında diğer detaylar için arka farlarını kullandığımız orjinal araçtaki gibi değiştirdim.

Bizim kuşakta büyüyenlerin muhakkak araba önünde çekilmiş bir aile fotoğrafı vardır. Bu dioramanın yola çıkışı da bu şekilde 3 fotoğrafı bir araya getirerek oluştu. Mekan entrasan bir şekilde 35 yıla rağmen hala orada duran Bostancı gösteri merkezinin hemen yanında lunapark yıl ise 1983

Published inCanlandırma/Dioramas/

Be First to Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir